MARIN nowa marka rowerów w BE-bike!

Marin nowa marka rowerów prosto ze słonecznej Kalifornii!

Firma Marin została założona w 1986 r. w kalifornijskim Hrabstwie Marin. Dziś po ponad trzydziestu latach swojego istnienia oferuje klientom kompletną linię wyczynowych rowerów górskich, turystycznych oraz dziecięcych.

Założyciel marki, Bob Buckley, by przyśpieszyć rekonwalescencję po poważnym urazie kolana, za namową swojego lekarza, rozpoczął przygodę z kolarstwem MTB, które szybko stało się jego pasją. Dla Boba był to początek procesu, który zmienił życie jego oraz tysięcy innych, zapalonych kolarzy. Bob szybko dostrzegł konieczność stworzenia i zaoferowania wysokiej jakości rowerów przeznaczonych dla zaawansowanych i wymagających użytkowników.

W proces projektowania zaangażował wybitne osobowości MTB. Byli to między innymi: Joe Murray, późniejszy, wielokrotny mistrz i wielki propagator kolarstwa, członek Hali Sław Kolarstwa Górskiego oraz Dave Turner, prekursor downhillu, aktualnie producent niezniszczalnych ram zjazdowych spod znaku Turner Bikes.

W 1991 r. firma, dostrzegając zmieniające się trendy, wprowadza do swojej oferty typowo miejskie rowery oraz zupełnie nowe modele będące hybrydą rowerów górskich i turystycznych. W 1993 r. Marin staje się pionierem w kategorii rowerów z pełnym zawieszeniem. Zaprezentowany wtedy przełomowy model Titanium FRS pomaga Jurgenowi Beneke zdobyć kryształową kulę Pucharu Świata MTB, stawiając jednocześnie firmę w czołówce najbardziej innowacyjnych producentów.

Późne lata 90. to światowa ekspansja marki Marin, a także wprowadzenie kolejnych, innowacyjnych technologii. Pojawiają się pierwsze, hydroformowane ramy aluminiowe oraz ultralekkie, wytrzymałe ramy z włókna węglowego. W 2000 r. Marin prezentuje rewolucyjny,

wielokrotnie nagradzany system zawieszenia tylnego o nazwie QUAD-link.    

Ostatnie 10 lat działalności firmy zaowocowało całkowitym odświeżeniem oferty. Aktualnie Marin to szeroka gama w pełni zawieszonych, profesjonalnych rowerów freeride/enduro, tradycyjne górskie hardtaile, gravele oraz rowery typowo turystyczne, miejskie i dziecięce.

Żródło : http://marinbike.pl/o-nas.html

<<< Wróć
15 Styczeń 2018
BE-BIKE Salon rowerowy Łódź

Lokalizacja BE-BIKE

Salon i serwis BE-bike znajduje się na ul. Krzemienieckiej 2 w Łodzi. Lokalizacja blisko centrum miasta na przeciwko Hali Widowiskowo-Sportowej Atlas Arena, tuż obok Urzędu Miasta Delegatura Łódź-Polesie.

Adres

BE-BIKE Damian Erland, Jakub Bielecki Spółka Cywilna
ul. Krzemieniecka 2
94-030 Łódź
NIP: 727-279-48-68
REGON: 360891514
Salon rowerowy:
Tel. 42 209 49 25
e-mail: sklep@be-bike.pl

Serwis rowerowy:
Tel. 42 209 49 52
e-mail: serwis@be-bike.pl

Lokalizacja BE-BIKE 2.0

Salon i serwis BE-bike znajduje się na ul. Rokicińskiej 142 w Łodzi. Lokalizacja na Widzewie w budynku centrum handlowego ZIELPOL. W sąsiedztwie osiedle Olechów i Janów.

Adres

BE-BIKE 2.0
ul. Rokicińska 142
92-412 Łódź
NIP: 727-279-48-68
REGON: 360891514
Salon rowerowy:
Tel. 42 209 32 17
e-mail: sklep2@be-bike.pl

Serwis rowerowy:
Tel. 42 209 32 18
e-mail: serwis2@be-bike.pl